PostWysłany: Nie 16:40, 22 Lis 2009    Temat postu:

Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 2589

Skąd: Polska xP

PostWysłany: Nie 16:51, 22 Lis 2009    Temat postu:

Wow, to wielki sukces Very Happy to zwycięstwo Polaków zwiększyło szansę na awans do półfinału.. bo teoretycznie po pokonaniu numeru 1 powinno już być tylko łatwiej i lepiej, ale jak będzie w praktyce - to się okaże.
MonTron

Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 2517

PostWysłany: Nie 16:53, 22 Lis 2009    Temat postu:

Kvitova tez na US Open pokonala numer 1, a potem bylo duzo duzo gorzej.

Landon napisał:

Landon ale gra Safiny, a Nestora i Zimonijca to zupełnie inna bajka.
Chociaż Dinarze wiele do mężczyzn nie brakuje xDDDD
MonTron

Posty: 2517

PostWysłany: Nie 17:03, 22 Lis 2009    Temat postu:

Ok, ok, chodzilo mi tylko o analogie do numeru 1 i do postu Jonathana.

Maryje i Portki graja trzeciego.
Jonathan

Posty: 2589

dużo dużo gorzej? Przecież przegrała po zaciętym boju z Yaniną Wickamyer, która udowodniła, że jest bardzo mocna.
A poza tym nie ma co porównywać ATP do WTA xd i do tego debla do singla.
robpal
Zawodowiec
Zawodowiec

Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 386

Skąd: Warszawa

O tak, mam dokładnie to, na co liczyłem - długie wymiany w bardzo dobrym tempie kończone na ogół winnerami Smile

EDIT:
I po znakomitym meczu wygrywa Szkot, którego zachowanie mnie denerwowało momentami Razz

Ostatnio zmieniony przez robpal dnia Nie 17:41, 22 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Nie 19:04, 22 Lis 2009    Temat postu:

Cieszy mnie wspaniały wynik naszych deblistów Smile Wielka w tym zasługa Marcina, który znakomicie serwował, jeszcze jedno zwycięstwo i SF
Mecz Murraya z Del Potro trochę mnie zawiódł, DelPo grał słabo, a Murray może 3 razy błysnął passing shotami
Muszę też wspomieć o kompromitacji PSEXTRA "stacja tenisowa" jak mówi Bohdan Tomaszewski ośmieszyła się dzisiaj zamiast turnieju pokazując pasjonujące saneczki, a wieczorem będzie Liga Włoska (oczywiście z odtworzenia) SadSad
robpal
Zawodowiec
Zawodowiec

Posty: 386

PostWysłany: Nie 19:52, 22 Lis 2009    Temat postu:

Delpo zawiódł? W drugim secie to był jego koncert... A Murray gra takiego tenisa, że jeszcze mniej winnerów od Nadala ma w meczu, więc nie ma co się spodziewać, że będzie grał ofensywnie. W defensywie po mistrzowsku grał i bronił takich armat Juana, że aż oczom nie wierzyłem... Obaj nie są wirtuozami, ale na przykład piłka na drugiego seta to jakiś kosmos był jak dla mnie.
robpal
Zawodowiec
Zawodowiec

Posty: 386

PostWysłany: Nie 22:37, 22 Lis 2009    Temat postu:

Teraz mamy dla odmiany koncert gry Verdasco, który zaprezentował kilka zagrań z najwyższej półki i zasłużenie wygrał pierwszego seta 6:4. Fedowi coś nie siedzą niektóre strzały, ale brakuje na ogół milimetrów, więc jak zacznie trafiać (a w końcu pewnie zacznie), to powinno być jeszcze lepsze granie Smile

sheva
Zawodowiec
Zawodowiec

Posty: 328

PostWysłany: Pon 0:28, 23 Lis 2009    Temat postu:

No i znów Nando przegrał z własną głową, mniej żelu i panienek, a więcej chłodnej głowy na korcie panie Verdasco!!!! Dziś każdy inny gracz z tego turnieju ograłby Rogera, tylko nie Fernando :(pierwszego seta Hiszpanowi dał w prezencie Roger, w 2 partii Nando miał okres świetnej gry i już myślałem, że wygra, ale oczywiście zawiodła głowa, 3 set Verdasco zagrał na "odwal się" i niestety szansa ogrania Feda odfrunęła
robpal
Zawodowiec
Zawodowiec

Posty: 386

PostWysłany: Pon 0:34, 23 Lis 2009    Temat postu:

szeva777 napisał:

Nie nazwałbym tego "prezentem" przez pierwsze 2 sety (poza ostatnim gemem) Verdasco grał po prostu kosmiczny tenis i ja osobiście oglądałem ten mecz z wywalonymi gałami, bo to było niepojęte, co OBAJ robili. Fernando nie dawał Fedowi złapać jego rytmu, cały czas podkręcał tempo i Szwajcar po prostu NIE UMIAŁ znaleźć sposobu na zwalczenie świetnie grającego Hiszpana.

DAWAJ ŁUKASZ!!

Ostatnio zmieniony przez robpal dnia Pon 12:49, 23 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
sheva
Zawodowiec
Zawodowiec

Posty: 328

PostWysłany: Pon 18:47, 23 Lis 2009    Temat postu:

Soda potwierdził tezę, że aby wygrać z Rafą należy grać płaskie, mocne piłki w ostatnie cm kortu, bo Hiszpan tego nie lubi. Szwed świetnie rozprowadzał Nadala fh, a Hiszpan znów zagrał po prostu słabo, myślę że z taką formą Rafael może zakończyć ten turniej z bilansem 0-3
robpal
Zawodowiec
Zawodowiec

Posty: 386

PostWysłany: Pon 19:03, 23 Lis 2009    Temat postu:

Soda potwierdził tezę, że aby wygrać z Rafą należy grać płaskie, mocne piłki w ostatnie cm kortu, bo Hiszpan tego nie lubi.

Z tego, co wiem to takich piłek nikt nie lubi i w ten sposób się gra winnery Very Happy Mała dzisiaj zasługa Soderlinga w jego zwycięstwie - Nadal grał tak, jak nas ostatnio do tego przyzwyczaił - przeplatał genialne passingshoty w pełnym biegu z wywalaniem na aut slajsów, do których spokojnie mógł się ustawić, niestety głupich błędów było 3 razy tyle, co pięknych zagrań, więc wynik nie dziwi. Ponadto zabrali mu punkt za asa na 5-5 w pierwszym secie i różnie to jeszcze mogło się potoczyć...

U Nadala szwankuje ostatnio wszystko: wytrzymałość, szybkość, precyzja i psychika. Z taką formą nie ma co marzyć o powrocie na tenisowy tron... Odnoszę wrażenie, że brakuje mu jakiegoś wartościowego zwycięstwa, które by go podbudowało (tak, jak się Soderling rozkręcił po wygranej z Rafą w Paryżu). Ponadto jak się porównuje jego aktualną formę fizyczną z tą z początku roku to widać, że jest go około... połowa Smile Może te 3 miesiące leczenia kontuzji tak na niego wpłynęły, może problemy rodzinne (zapewne wszystko po trochu), pozostaje liczyć, że po 2-miesięcznej przerwie zobaczymy znowu starego Nadala niszczącego przeciwników Smile

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.wta.fora.pl Strona Główna -> Sport / ATP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)