Posty: 2455

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 13:36, 15 Lip 2009    Temat postu:

Jonathan został nowym liderem rankingu!

Niemiec Jonathan w poniedziałek po raz pierwszy w karierze objął prowadzenie w rankingu FTG Tour. 18-letni Niemiec wyprzedził Czecha Joke, który w tej klasyfikacji przewodził od dobrych kilku tygodni.

"To marzenie każdego zawodnika grającego zawodowo w tenisa. Cieszę się, że w końcu udało mi się wejść na sam szczyt. Mam nadzieję, że utrzymam się na nim jak najdłużej. To da mnie wielki honor" - powiedział Jonathan.

Niemiec w ciągu ostatnich 6 miesięcy wygrał turniej FTG w Rzymie oraz wielkoszlemowy Wimbledon na trawiastych kortach w Londynie. Trzykrotnie w tym cyklu poniósł porażki w finale, a ostatnio w szwedzkim Bastad.

FTG News

Ostatnio zmieniony przez FanMS dnia Śro 13:36, 15 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Czw 16:47, 16 Lip 2009    Temat postu:

Joke przewodzi wśród najlepiej zarabiających zawodników

Były lider rankingu FTG Czech Joke zarobił od początku roku na korcie ponad 2 600 000 dolarów! Drugi na liście Jonathan uzbierał 1 981 303 $, a trzeci Juras 1 705 758 $.

FTG Praga: 3 triumf Jonathana!

Jonathan pokonał Pladiego w dwóch setach 7:5, 7:5 w finale turnieju FTG w Pradze (z pulą nagród 220 tys. dol.). Jest to trzecie zwycięstwo w karierze 18-letniego Niemca.

W pierwszym secie rozstawiony z numerem jeden Jonathan przegrywał 4:2 i 5:4 jednak lider światowego rankingu zdołał wygrać 2 gemy i ostatecznie całego seta do 5.

Drugi set to cios za cios jednak tylko do stanu 5:5. W końcówce znów lepszy okazał się Jonathan i ostatecznie wygrał cały mecz 7:5, 7:5.

- "Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać w Pradze. Turniej ten pokazał, że moja forma nadal jest wysoka. Mecz z Pladim wygrałem w dwóch setach. Jednak jak widać po jego przebiegu nie było to łatwe spotkanie. Szczególnie, że dla Pladiego był to pierwszy finał w karierze więc miał jeszcze większą mobilizację by go wygrać" - powiedział po meczu Jonathan.

- "Chciałem z miejsca pogratulować Jonathanowi. Wiedziałem, że ciężko będzie go pokonać. Przecież nie dawno wygrał Wimbledon (śmiech). Liczyłem jednak, że dobrą grą jestem w stanie wygrać. Wszystko układało się dobrze, ale w końcówkach wysiadałem i niestety przegrałem" - powiedział z kolei Pladi.

Zwycięzca turnieju w Pradze zarobił 37 000 $ oraz 280 punktów do rankingu.

Morgenstern wygrywa w Portoz!

Rozstawiony z numerem trzecim Duńczyk Morgenstern pokonał Rumuna Matusa78 6:4, 6:1 w finale turnieju FTG w słoweńskim Portorożu (suma nagród 220 tys. dolarów).

Mecz trwał zaledwie nie całą godzinę. W pierwszym secie Matus78 dla którego był to pierwszy finał w karierze stawiał opór Morgensternowi. Jednak sił starczyło na zaledwie 4 gemy.

Drugi set to już dopełnienie formalności przez Duńczyka. Wygrał go gładko do 1 i tym samym zgarnął swój 3 tytuł w karierze.

- Czuję się świetnie i bardzo się cieszę, że zagrałem tak dobry mecz. Szczególnie że było bardzo gorąco, a ja wygrałem szybko w dwóch setach - mówił Morgenstern po spotkaniu, które rozgrywane było w temperaturze 34 stopni Celsjusza.

- Cieszę się, że udało mi dojść do finału. Jednak radość ta była by jeszcze większa gdybym to ja wygrał. Niestety przez cały mecz temperatura nie spadała poniżej 35 stopni Celsjusza co było bardzo meczące. Gratuluje Morgensternowi zwycięstwa, a ja osobiście sam zapewniam, że jeszcze w tym roku spróbuje coś "ugrać" - zakończył Rumun.

Karolina wygrywa w Stanford!

W finale turnieju z pulą nagród 700 tys. dol w Stanford Karolina pokonała w dwóch setach Słowaka Ereka 6:3, 6:3. I tym samym po raz pierwszy w karierze sięgnęła po tytuł.

Karolina, która awansowała na 18. miejsce w rankingu FTG nie dała szans sklasyfikowanemu na 13. miejscu Słowakowi. I w trwającym nieco ponad godzinę meczu straciła po trzy gemy w secie. Przełamała rywalkę aż 7 razy. Przy własnym serwisie Karolina grała ze skutecznością ponad 70%.

- "Czuję się bardzo dobrze i jestem szczęśliwa, że rozegrałam dobry mecz. Jest to mój pierwszy indywidualny tytuł więc zwycięstwo cieszy podwójnie." - powiedziała zwyciężczyni.

FTG Los Angeles: Zwycięstwo Adriana

Serb Adrian wygrał turniej FTG na twardych kortach w Los Angeles (pula nagród 700 tys. dolarów). W finale pokonał Słowaka Nestora 6:7(6), 7:5, 6:3.

Tak jak należało się spodziewać poniedziałkowy finał był popisem technicznych uderzeń. Naprzeciw siebie stanęli jedni z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników w tourze. Finał rozgrywano bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych na przemian raz świeciło słońce, a po chwili niebo pokryła gęsta warstwa chmur, a zmaganiom zawodników towarzyszył nieustannie chwilami mocny, porywisty wiatr.

Był to typowy mecz walki, w którym oboje zawodników kurczowo trzymało się linii końcowej, prowadząc długie mordercze wymiany z głębi kortu, a ich sporadyczne wizyty przy siatce były wymuszone przez dropszoty grane przez rywala.

Od samego początku nie było łatwo zdobywać punkty, a w większości gemów gra toczyła się na przewagi. W piątym, po serii równowag, Nestor zdołał jednak przełamać serwis rywala.

Zaraz po tym utrzymał swoje podanie na 5:2, a w ósmym nie wykorzystał "break pointa". Zaraz potem stracił też przewagę jednego przełamania, pozwalając Adrianowi wyrównać na 5:5. Serb w tym okresie wyraźnie przyspieszył grę i urozmaicał ją wysokimi piłkami na koniec kortu oraz wypadami do siatki, co wytrąciło nieco z rytmu Słowaka.

Po serii obustronnych przełamań doszło do tie-breaka, również szalenie wyrównanego i pełnego długich wymian z głębi kortu, ale w nim lepiej nad nerwami zapanował Słowak, wykazując się większą precyzją w decydujących momentach. Wygrał go 7:6 po półtoragodzinnej walce.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Adriana 4:0, po którym nastąpiło urwanie chmury nad obiektem i kilkunastominutowa przerwa w grze. Gdy zawodnicy wrócili na kort, pięć gemów zdobył Nestor! Ale później seriami popełniał niewymuszone błędy i przegrał partię 5:7 po dwóch godzinach i 17 minutach.

W decydującej partii, podobnie jak i w końcówce drugiej, spory wpływ na rozwój wydarzeń na korcie miał porywisty wiatr i pojawiająca się trochę uciążliwa mżawka, przynoszona przez kolejne chmury. Rywalizację jednak kontynuowano, a lepiej w tych zmiennych warunkach spisywał się Adrian, który rzadziej psuł piłki i odskoczył rywalowi na 4:0. Nestor mimo, że próbował nawiązać walkę z dobrze dysponowanym Adrianem nie dał rady i ugrał ledwie 3 gemy. Ostatecznie seta wygrał Adrian i całe spotkanie w trzech setach 6:7(6), 7:5, 6:3.

Zwycięstwo w East West Bank Classic 2009 to zdobycz 470 punktów do rankingu FTG Tour oraz premia w wysokości 98,5 tysiąca dolarów. Natomiast finałowa rywalka opuści Miasto Aniołów bogatsza o 320 punktów i 52,5 tys. dol.

FTG News
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Pon 12:10, 17 Sie 2009    Temat postu:

FTG Cincinatti: Wygrana debiutanta!

Chorwat ElPayaso zadziwił wszystkich znawców tenisa swoim pierwszym występem w tourze. W turnieju w Cincinatti pokonał on bowiem w finale turniejową "6" Nestora 7:5, 7:5!

Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu obydwóch zawodników, czego skutkiem były obustronne przełamania serwisów na otwarcie. Gra toczyła się głównie z linii głównej, a w morderczych wymianach z głębi kortu żadnemu nie udało się osiągnąć przewagi.

W ósmym gemie ElPayaso zdobył kolejnego "breaka" i odskoczył na 5:3, ale po chwili stracił nieoczekiwanie własne podanie. W dwunastym ponownie jednak przełamał podanie Nestora i zakończył trwającą 58 minut partię.

Oboje finalistów grało bardzo ryzykownie, po liniach, wkładając niemal całą siłę w kolejne uderzenia. Ta taktyka sprawiała, że dość często popełniali błędy: ElPayaso - 13, a Nestor o jeden mniej.

Początek drugiego seta również był bardzo wyrównany i nic nie zapowiadało nagłego przyspieszenia rozwoju wydarzeń na korcie. Jednak od stanu 4:5 Chorwat zdobył trzy kolejne gemy i rozstrzygnął tę partię i cały mecz na swoją korzyść.

Nestor miał w finale problemy z serwisem, czego skutkiem było siedem podwójnych błędów. W niewymuszonych błędach był remis 22:22, a w wygrywających uderzeniach o jedno więcej odnotowała jego przeciwnik 12:11.

Jest to debiut Chorwata w zawodowym tourze. Za zwycięstwo w Cincinnati ElPayaso zainkasował 100 000 $ oraz 800 punktów do rankingu FTG. Nestor natomiast dzięki finałowi zarobił 50 000 $ oraz 550 punktów i awansował na 4 miejsce w rankingu.

FTG News
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Nie 23:53, 23 Sie 2009    Temat postu:

FTG Toronto: Karolina wygrywa po raz drugi w karierze!

Polka Karolina wygrała z rozstawionym z numerem pierwszym Niemcem Jonathanem 6:4, 7:5 w finale turnieju tenisowego w Toronto (suma nagród 2,0 mln dolarów). Jest to drugi triumf Karoliny w karierze!

Jonathan od początku turnieju był typowany jako główny faworyt do końcowego zwycięstwa. 18 - letni zawodnik to lider rankingu FTG oraz nie dawny zwycięzca Wimbledonu. Po drodze do finału w Toronto pokonał m.in swojego rodaka Pladiego oraz w półfinale amerykankę Gosea, której nie dał szans i pewnie wygrał 6:0, 6:0.

Karolina natomiast już w II rundzie sprawiła lada nie niespodziankę pokonując turniejową piątkę Kazika 7:5, 6:7, 7:5. W półfinale okazała się lepsza od Chorwata ElPayaso pokonując go w dwóch setach 7:5, 7:5.

Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa był znakomicie funkcjonujący serwis Karoliny. Trzynasta rakieta FTG zanotowała 73 procent trafionego pierwszego podania i ani razu nie dała się przełamać rywalowi.

Dla Polki tytuł w Toronto jest drugim w karierze. Wcześniej okazała się bezkonkurencyjna w Stanford. Za sukces w Kanadzie tenisistka zainkasuje 350 tysięcy dolarów, a także 800 punktów do rankingu.

Jonathan wystąpił dziś w swoim siódmym finale w karierze. Lider rankingu, który urodził się w Polsce, pozostanie po dzisiejszym spotkaniu z trzema tytułami. Za finał w Toronto otrzyma 175 tysięcy dolarów oraz 550 punktów rankingowych.

FTG News
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Wto 17:38, 25 Sie 2009    Temat postu:

Jonathan faworytem w US Open

Niemiec Jonathan jest faworytem na giełdzie zakładów do wygrania rozpoczynającego się 31 sierpnia US Open. Za każdą złotówkę postawioną na 18-letniego zawodnika można wygrać ok 2,54 zł. Drugi na liście jest Czech Joke z kursem 5,50, zaś trzecim Duńczyk Morgenstern z kursem 6,1.

Jonathan w tym sezonie wygrał trzy turnieje w tym Wimbledon. Aż 7-krotnie znajdował się w finałach. Ostatnio w Toronto gdzie poległ z Karoliną. Na pozycji lidera "przesiaduję" już 10 tydzień czym ustanowił nowy rekord.

- "Moim celem w tym roku było wygranie przynajmniej jednego turnieju wielkiego szlema. Udało się na Wimbledonie. Nie znaczy to, że odpuszczę w Nowym Jorku. Będę chciał udowodnić, że jestem najlepszym zawodnikiem FTG" - stwierdził lider rankingu.

FTG News
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Sob 16:49, 12 Wrz 2009    Temat postu:

FTG US Open: Oczekiwanie na lepszą pogodę

Wciąż nie udało się rozegrać półfinałów na turnieju USO. Powód? Oczywiście pogoda. W Nowym Jorku już od dwóch dni padający deszcz krzyżuje plany organizatorom imprezy. Jednak według prognoz pogada ma się poprawić i to jeszcze dzisiaj. Więc wszystko wskazuje na to, że w końcu uda rozegrać się mecze.

Całą sytuacją jest zaniepokojony Jonathan. Lider rankingu który dotychczas nie stracił nawet seta:

- "Nie lubię sytuacji kiedy to przez deszcz nie mogę wyjść na kort i pokazać w pełni mojej gry. Szczególnie, że jest to US Open jeden z moich ulubionych turniejów wielkoszlemowych. Mam nadzieję, że ta sytuacja jak najszybciej się zakończy i wyjdę na kort dokończyć mój mecz z Guzikiem93."
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Pon 19:42, 14 Wrz 2009    Temat postu:

Jonathan wygrał US Open

Niemiec Jonathan po raz drugi w karierze triumfował w Wielkim Szlemie tym razem udało mu się to w US Open (z pulą nagród 21,6 mln dol.).

W niedzielnym finale turnieju na twardych kortach w Nowym Jorku lider rankingu FTG Tour pokonał po zaciętym boju 7:6, 6:7, 7:5 Amerykanina Krzyśka13, rozstawionego z numerem ósmym.

W pierwszym secie oboje zawodników byli wyraźnie zdenerwowani i mieli poważne problemy z utrzymywaniem swoich serwisów - w dziesięciu pierwszych gemach doszło w sumie aż do pięciu przełamań.

Krzysiek13 prowadził już 4:2, ale pozwolił odrobić stratę bardziej utytłanemu rywalowi, a przy stanie 5:6 nieoczekiwanie przegrał swoje podanie nie zdobywając w gemie nawet punktu. W ten sposób Niemiec rozstrzygnął losy pierwszej partii po 56 minutach ciężkiej walki, głównie w długich wymianach z głębi kortu.

W drugim secie obraz gry się nieco zmienił, a oboje zawodników dość pewnie utrzymywało własne serwisy, poza jednym wyjątkiem. Do jedynego przełamania doszło w szóstym gemie, dzięki czemu Krzysiek13 objął prowadzenie 4:2 i potem już do końca utrzymała przewagę jednego gema do końca seta.

Trzeci set podobnie jak pierwszy długie wymiany z głębi kortu w których lepiej czuł się Jonathan i ostatecznie wygrał 7:6, a cały mecz 2:1.

Niemiec w niedzielę po raz drugi wystąpił w wielkoszlemowym finale, i odniósł już drugie zwycięstwo w jednym z czterech najważniejszych turniejów w sezonie.

"Bardzo dziękuje wszystkim kibicom, którzy tutaj mnie dopingowali przez te dwa tygodnie. Starałem się grac w każdym spotkaniu na 110% swoich możliwości. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że wcześniej wygrałem także na Wimbledonie i mam już w swojej kolekcji 2 tytuły WS. Obiecuję, że wrócę tutaj z rok i będę chciał obronić to co wywalczyłem dzisiaj!" - powiedział Jonathan.

Wynik finału gry pojedynczej:

(1) Jonathan (Niemcy) - (8) Krzysiek13 (Stany Zjednoczone) 7:6, 6:7, 7:5

FTG News
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Pią 21:23, 18 Wrz 2009    Temat postu:

Jonathan już 16 tygodni przewodzi w rankingu!

Niemiec Jonathan już od 16 tygodni "przesiaduje" na fotelu lidera rankingu FTG. Obecnie 18-letni zawodnik ma już na swoim koncie blisko 2900 punktów przewagi nad drugim Duńczykiem Morgensternem (6280 pkt.) i ponad 3300 punktów nad trzecim Krzysikiem13 (5820 pkt.).

Swoją pozycje tak długim okresem Jonathan zawdzięcza głównie zwycięstwom na Wimbledonie i w US Open. Niemiec jest 5. liderem w historii rankingu FTG.

Przed nim byli: Czech Joke (8 tygodni na miejscu lidera), Amerykanin Krzysiek13 (6 tygodni na miejscu lidera), rodak Jonathana Kazik (4 tygodnie na miejscu lidera) i Rosjanin FanMS (2 tygodnie na miejscu lidera).

Wszystko wskazuje na to, że Niemiec jeszcze długo nie zostanie zdetronizowany tym bardziej, że jego rywale prezentują dosyć słabą formę i bardziej chyba już myślą o tym gdzie spędzą wakacje.

FTG News
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Pon 19:48, 21 Wrz 2009    Temat postu:

Guzik93 wygrywa w Quebec City

Serb Guzik93 wygrał turniej z cyklu FTG w Quebec City. Pokonał on w finale Polaka Matusa78 w trzech setach 4:6, 6:3, 7:5. Jest to pierwsze zwycięstwo w karierze Serba.

Wczorajszy mecz z Matusem78 był bardzo dramatyczny. Guzik93 bronił się dzielnie, mimo to przegrał w I secie. Drugi już pod dyktando Serba wygrany pewnie do 3. Trzeci set to gra głównie błędów. Częściej się mylił Polak, który w decydujących momentach popełniał podwójne błędy serwisowe (w sumie aż osiem) i ostatecznie przegrał do 5. Całe spotkanie trwało 2 godz. i 33 minuty.

Jest to pierwsze zwycięstwo Serba w karierze. Wcześniej miał on szanse w Birmingham gdzie uległ Słowakowi Nestorowi. Dzięki zwycięstwu w Bell Challenge Guzik93 zarobił 280 punktów do rankingu jego przeciwnik Matus78 o 80 mniej.

FTG News

* Poprawione

Ostatnio zmieniony przez FanMS dnia Pią 19:21, 25 Wrz 2009, w całości zmieniany 2 razy
guzik93

Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 2173

Skąd: Żory, Śląsk, Polska

PostWysłany: Czw 15:39, 24 Wrz 2009    Temat postu:

Niecodzienna rozgrywka w tourze

Dnia dzisiejszego na przedmieściach Tokio odbył się niespotykany pojedynek tenisowy. Na rogu ulic "wǎng qiú" i "huǒ jiàn" umiejscowiono kort. Do spotkania stawiły się światowa dwójka Morgenstern oraz walczący o wyjazd do DOHA Guzik93 (FTG 12).

Spotkanie odbyło się w godzinach szczytu, przez co organizatorzy z pewnością niektórym kierowcom zaszli za skórę, ale najważniejszy był sam efekt. Przedsięwzięcie miało zareklamować nadchodzący turniej, który odbywać się będzie w Tokio, a mianowicie Toray Pan Pacific Open. Na starcie same gwiazdy m.in.
Jonathan (FTG 1), Morgenstern (FTG 2), Krzysiek (FTG 3), Joke (FTG 4) i wielu innych zawodników z czołówki światowej jak np. Guzik93.

W reklamowaniu turnieju miał wystąpić Jonathan, lecz zrezygnował ze względu na treningi, które zaplanował przed samym turniejem.

Tak więc Morgenstern wraz z Guzikiem dali popis swoich umiejętności tenisowych na nietypowej nawierzchni - asfaltowej. Widowisko zgromadziło około 1000 widzów, którzy wdrapywali się na pobliskie budynki byle tylko zobaczyć ich w akcji. Na koniec obie gwiazdy rozdawały podpisane piłeczki oraz koszulki i zdjęcia. Dwóch szczęśliwców otrzymało nawet rakiety, którymi grali zawodnicy.

- To był naprawdę świetny pomysł. Cieszę się, że otrzymałem zaproszenie od władz FTG, gdyż z chęcią z niego skorzystałem. Była to miła niespodzianka po niezbyt dla mnie udanym turnieju w Quebec City
(porażka w pierwszej rundzie). Jednak to już przeszłość, a teraz czuję, że jestem w dobrej formie i liczę na długi pobyt w turnieju PPO. - powiedział Morgenstern po rozdaniu 647 autografów.
Laughing

- Szczerze powiedziawszy byłem bardzo zaskoczony tym, że władze touru wbrały akurat mnie. Zajmuję w końcu dopiero 12 lokatę, a bardzo dobry wynik w Quebec City (wygrana), to nic wielkiego. Jednak mimo wszystko to było dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. A co do zbliżającego się Toray PPO, to nie ukrywam wiążę z nim wielkie nadzieję, gdyż walczę jak wszycy wiedzą o wyjazd do DOHA Smile - skomentował po pojedynku Guzik93

Multi FTG Tour

Ostatnio zmieniony przez guzik93 dnia Czw 15:41, 24 Wrz 2009, w całości zmieniany 2 razy
FanMS

Posty: 2455

PostWysłany: Śro 17:06, 07 Paź 2009    Temat postu:

Sony Ericsson Championships - Doha 2009 coraz bliżej!

Turniej mistrzowski na koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Wciąż jednak nie znamy jeszcze wszystkich 8 graczy, którzy mieli by wystąpić w Doha. Na dzisiejszy dzień pewni udziału w zawodach mogą być Jonathan (Niemcy), Morgenstern (Dania), Krzysiek13 (Stany Zjednoczone) i Joke (Czechy). Pozostaje walka jeszcze o 4 wolne miejsca oraz 2 rezerwowe.

Kazik jeżeli dostanie się przynajmniej do pierwszej czwórki w rozgrywanym obecnie turnieju w Pekinie prawdopodobnie dołączy do w/w czwórki. Jeżeli chodzi o resztę zapewne między Nestorem, Karolkiem1292, Adrianen i FanemMS rozstrzygnie się rywalizajca o pozostałe miejsca. Jednak oprócz Słowaka pozostała trójka ostatnio zawodzi i wytypowanie który z nich ma największe szanse na wyjazd do Kataru nie jest łatwym zadaniem.

Także zostanie jeszcze "walka" o numer 10 czyli drugiego rezerwowego. Tutaj na tę pozycję mają jeszcze szanse Juras, Landon oraz Guzik93. Bułgar jednak słabym występem w Pekinie utrudnił sobie drogę. I jego szanse zmalały o połowę.

Jeżeli chodzi o grę deblową to mamy już 4 pary które mają pewny udział w tym turniej. Morgenstern z Joke, FanMS z Adrianem, Landon z Guziekiem93 i Jonathan z Karolkiem1292 mogą rezerwować bilety.

Turniej w Doha odbędzie się w dniach 27 październik - 1 listopad. Zagra w nim 8 najlepszych singlistów oraz 4 pary deblowe z rankingu Race. Łączna suma nagród wynosić będzie ponad 4,5 mln dolarów.